İPTAL VE İADE POLİTİKASI

1. İPTAL VE İADENİN GEÇERLİ OLMA DURUMU

İptal ve İade koşulları sadece kutusu açılmamış olan kutulu ürünlerde geçerlidir.

ALICI, LisansX ‘den satın alacağı ürünlerin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren. 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kullanılmamış olması şarttır.

Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün. SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.

Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Yazılım ürünlerinde LisansX sipariş ödemesi sonrası tüketici hakları yasası gereği herhangi bir sebep belirterek/belirtmeyerek cayma hakki kullanımına, dolayısı ile lisans iptali ve ücret geri ödemesine tabi değildir. (Lisans alındıktan sonra cayma hakki kullanılamaz).

İlgili tüketici hakları yasası maddesi (Cayma Hakki Madde 8): Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin. Sözleşmeler cayma hakki ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.

LisansX elektronik ortamda müşterilerimize teslim edilen bir hizmet/yazılım olduğu için fiziksel olarak iadesi mümkün değildir. Müşterilerimiz yazılıma bir kez sahip olduklarında yazılımın kopyasını bilgimiz dışında saklayabilecekleri için fiziksel bir iade dolayısı ile cayma hakki söz konusu olamaz.

Sipariş veren tüm müşterilerimiz yukarıda belirtilen şartları peşinen kabul etmiş sayılır.